Menu

Novinky a oznamy

Vybrali sme si správnu vysokú školu a študenti verejných škôl nám môžu závidieť IT vybavenie a prístup profesorov k študentom

18. februára 2022

 Kolegyne, kolegovia, študenti prezenčnej aj kombinovanej formy štúdia na VŠEM, 


ako delegátky súkromných vysokých škôl môžeme zhrnúť, že problematika financovania vysokých škôl v rámci ŠRVŠ sa nás momentálne nedotýkala. Nadmerný nedostatok financií pre verejné a štátne vysoké školy nám, v momentálnej situácii, nedovolili žiadať o rovnakú podporu aj pre súkromné školy.  


Z formálnych aj neformálnych diskusií valného zhromaždenia sme sa len utvrdili v tom, že sme si vybrali správnu vysokú školu a že študenti verejných škôl nám môžu závidieť IT vybavenie a prístup profesorov k študentom.  

Mrzí nás ale, že takýto prístup nie je všade automaticky. Študenti iných vysokých škôl sa často musia viac snažiť, aby sa dostali k základným právam v rámci štúdia, pri prístupe našich profesorov a pedagógov sme sa nikdy nestretli s takýmto prístupom.  


Stretli sme sa ale aj s vecami, ktoré by sme chceli zaviesť na našej vysokej škole. Či sa jedná už o monitorovanie spomínaného duševného zdravia našich študentov. Boli by sme radi, keby  bolo možné angažovať odborníka, ktorý by vedel našim študentom pomôcť v tejto chúlostivej oblasti. Na študentskom portály bol zverejnený dotazník,. 

Ďalším z nápadov v pracovných skupinách VZ  bol aj zavedenie a využívanie tzv. „buddy systému“. Ako delegátky valného zhromaždenia by sme radi o tejto pomoci pre študentov diskutovali s vedením našej vysokej školy. O výsledkoch tejto diskusie Vás budeme informovať  


Určite by bolo dobre, aby sme ako delegátky boli viditeľné pre vás všetkých študentov keďže sme aj váš hlas. Za týmto účelom budeme iniciovať znovu obnovenie činnosti Študentského parlamentu na VŠEM, vytvorenie osobitnej schránky s menami a kontaktmi predstaviteľov študentského parlamentu a stálych delegátok VŠEM v ŠRVŠ na študentskom portály, ako aj vytvoriť nástroj na vzájomnú komunikáciu v rámci študentskej samosprávy 


Ako delegátky VZ ŠRVŠ za našu vysokú školu Vám chceme poďakovať za preukázanú dôveru pri zastúpení našich študentov na tomto valnom zhromaždení. Je nám cťou, že môžeme zastupovať našich študentov a školu. 

Stále delegátky VŠEM na Valnom zhromaždení študentskej rady vysokých škôl 


Barbora Illíková: illikova.baska@gmail.com 

Ing. Katarína Kováčová: katrina.kovacova@gmail.com 

Print

Kalendár udalostí

«máj 2023»
poutstštpisone
24252627282930
12
255

ERASMUS+ mobility študentov - výzva na predkladanie žiadostí

Vo štvrtok dňa 11. 05. 2023 sa uskutoční výberové konanie ERASMUS+...
Read more
34567
89
256

Deň otvorených dverí 9. mája 2023

Dňa 9. mája 2023 sa na VŠEM v Bratislave uskutočnil májový...
Read more
1011121314
15161718
258

ERASMUS+ mobility študentov - výsledky výberového konania

Výsledky online výberového konania pre ERASMUS+ mobilitu študentov za...
Read more
192021
22232425262728
2930311234

Archive